Wolt pri príležitosti Medzinárodného dňa detí rozdával zmrzlinu zadarmo

Viac ako tri a pol tisíca kopčekov zmrzliny - toľko si už v tomto roku objednali ľudia na Slovensku na donášku cez platformu Wolt. A to sa sezóna iba začína. Najobľúbenejšou príchuťou v donáške je zmrzlina z bielej čokolády s malinami, stálicou však je aj tradičná čokoládová. Wolt na Medzinárodný deň detí potešil všetkých milovníkov zmrzliny desať eurovým kreditom, ktorý mohli využiť pri objednaní zmrzliny z ich obľúbenej  prevádzky.

O tom, že sa Slováci radi schladia obľúbeným mrazeným dezertom, hovoria dáta Woltu. „Za minulý rok sme napríklad predali viac ako šesť a pol tisíca kopčekov, pričom najsilnejší ,zmrzlinový' mesiac bol práve júl. Ľuďom najviac chutili príchute kinder maxi king a slaný karamel. Najväčší milovník zmrzliny si za minulý rok objednal na donášku tristodvadsať kopčekov, tento rok zvládol jeden zákazník Woltu už šesťdesiatosem kopčekov,“ hovorí Tomáš Beniak, generálny riaditeľ Wolt Slovensko. Najviac objednávok je samozrejme v hlavnom meste. Aj tento rok je v sezónnej ponuke zmrzlina od obľúbených miestnych prevádzok ako napríklad KOUN, Luculus, Arthur, Andersen či Bon Bon Gelato, prípadne letná ponuka väčšiny cukrární. Zmrzlinárne kopčeky balia do termoboxov, v ktorých príde za pár minút v rovnakom stave ako keby ste si ju dali priamo v zmrzlinárni.

Zmrzlinová sezóna sa pre mnohé prevádzky začala v máji, donášky sú populárne najmä v tých najhorúcejších mesiacoch. Platí to aj pre populárny bratislavský KOUN. „U nás sú najsilnejšími mesiacmi práve máj, jún a september. Je to tak práve kvôli počasiu, pretože v daných mesiacoch nie je až tak teplo. V júli a auguste ľudia zas trávia viac času napríklad pri bazéne, v týchto mesiacoch si od nás zmrzlinu skôr objednávajú,“ hovorí Barbara Szalaiová, majiteľka prevádzky KOUN.

Zmrzlinárne však príchuťami občas vedia aj prekvapiť. „Na tvorbe nových príchutí sa podieľame takpovediac všetci – od našej rodiny, cez zamestnancov až po našich zákazníkov. Práve vďaka návrhu priamo od zákazníka, sme tak do našej ponuky zaradili napríklad aj pelendrekovú zmrzlinu. Zákazníci k nám však radi chodia aj na plnené sicílske briošky, ktoré sa stali veľmi rýchlo obľúbenými,“ dodáva Barbara Szalaiová.

Na Wolte zákazníci celoročne nájdu aj široký výber zmrzliny od známych značiek ako napríklad Ben & Jerry's či obľúbené slovenské nanuky a ďalšiu zmrzlinu, ktorú je možné si objednať aj z online supermarketu Wolt Market či od iných partnerov.

Zdroj a foto: PR článok