Skúsenosti z ochutnávania potravín a nápojov z rôznych krajín sa stávajú jedným z hlavných stimulov na cestovanie. Táto motivácia priniesla aj nový spôsob cestovného ruchu, takzvaný gastroturizmus. Poďte s nami ochutnať polievku z vietnamu, japonska či thajska a navnadiť sa na ďalšiu dovolenku.

Vietnam

Ak hľadáte krajinu, kde môžete nielen vychutnávať báječné prírodné scenérie, krásne pláže a veľkolepé hory, ale aj chuť a množstvo jedinečných miestnych jedál, nechajte sa zaviať do Vietnamu. Rôznorodá kultúra pozostávajúca z 54 etnických skupín je rozdelená do troch geografických oblastí s rôznymi kultúrami a podnebím. Vietnamská kuchyňa je silno ovplyvnená Čínou a Francúzskom. Vďaka zaujímavej histórii je táto krajina horúcim želiezkom rôznych kulinárskych pamiatok, ktoré robia z Vietnamu sľubnú destináciu pre každého gastronomického turistu. 

Východná filozofia naservírovaná na tanieri 

Vietnamská kuchyňa je charakteristická unikátnymi fúziami zložiek. Potraviny sú vždy držané na primeranej úrovni pikantnej, kyslej alebo slanej chuti. Cudzinci ochutnávajúci lokálne jedlá majú tiež šancu preskúmať východné tajomstvá. Varenie zahŕňa mystérium piatich základných prvkov východnej filozofie. Vietnamská kuchyňa sa totiž riadi filozofiou piatich elementov, ktoré predstavuje päť základných chutí: ostrá (železo), kyslá (drevo), horká (oheň), slaná (voda) a sladká (zem). Každé jedlo tak nadobúda svoju vlastnú chuť, ktorá nesie v sebe jeden alebo kombináciu viacerých elementov. Potraviny so studenou povahou sa konzumujú s potravinami, ktoré majú horúcu-korenistú povahu, aby sa navzájom dopĺňali. Ak to tak nie je, jedlo sa považuje za nezdravé. Rovnováhu tu cítiť aj z najmenších detailov, ako je omáčka na namáčanie. Vietnamci často miešajú iskrivú limetku s pár plátkami chilli papričky spolu so slanou rybou a sladkou omáčkou, ktorá sa podáva s hlávkovým šalátom a rezancami.

Vedeli ste, že...

Vietnam je najväčší vývozca kešu na svete? Jeho podiel na globálnom trhu s kešu orechmi bol 37 %. V polovici 19. storočia priniesli Francúzi do Vietnamu kávu a v 20. storočí sa stala dôležitým príjmom pre celú krajinu. Vietnamské jedlo je známe čerstvými ingredienciami, minimom mliečnych produktov, a výrazným používaním rôznych korenín.

Japonsko     

Krajina vychádzajúceho slnka ponúka obrovské množstvo rôznych pochutín, ktoré si môžete kúpiť čerstvé a v najlepšej kvalite priamo na trhu. Podľa odborníkov je návšteva týchto trhov najlepší spôsob, ako sa ponoriť do japonskej kulinárskej kultúry. Či už chcete navštíviť tokijský trh či kjútsky farebný trh Nishiki, kde nájdete obrovské množstvo kulinárskych lahôdok, nikdy netrafíte vedľa. Samozrejme, zoberte si na svoju poznávaciu cestu sprievodcu, vyberajte, skúšajte, a hlavne ochutnávajte, či si pripravte chutné jedlo na niektorom z odborných rýchlokurzov japonskej kuchyne! Okrem klasických trhov je významnou kulinárskou skúsenosťou návšteva oddelenia s potravinami, depachiky. Nájdete tam jedlo, ktoré pripomína skutočné umelecké kúsky a je vystavované s úctou. 

Rýchlo a pomaly 

Protiklady k sebe patria odnepamäti, a preto sa v mestách žije naozaj rýchlo, ale životný štýl je silno ovplyvnený tamojšou filozofiou. Veľa z toho, čo vidíte, je záležitosť obrovského dedičstva kultúry, ktorá preniká doteraz každým jednotlivcom a spája ho s masou. V poslednom čase sa japonská kuchyňa stáva čoraz viac obľúbenejšou, keďže má osobitý štýl, ktorý sa vyznačuje zladením chutí a dokonale prepracovaným servírovaním. 

Hovorí sa, že japonská kuchyňa patrí medzi najzdravšie, keďže pripravované pokrmy obsahujú minimum tuku a aj korenia. Kuchyňa je známa ryžou, zeleninou, rybami, morskými plodmi a svojou studenou kuchyňou. Len výnimočne dochádza v Japonsku na smaženie jedál. Namiesto korenia sa používa japonský zelený chren, wasabi, sójová omáčka a zázvor. A rovnako ako v Číne, patria ku konzumácii jedál paličky.

Nové, novšie, najnovšie 

Japonsko je vynachádzavé, novátorské, nezvyčajné. Prekvapenie vás bude čakať na každom kroku. Zažiť tak môžete kulinársky pôžitok so sprievodkyňou v podobe gejše, originálne servírovaný pokrm s kvetmi, či sa môžete po jedle nechať za poplatok hladkať po hlave. Ak sa cítite osamelý a uprednostňujete zvieraciu spoločnosť, príde vhod napríklad návšteva baru, kde vašimi spoločníčkami budú mačky. Cez víkend sa na uliciach často konajú ochutnávky jedál a nápojov zadarmo.

Thajsko 

Trošku čuchovo výrazné tofu, kuracie nohy, svrčky, kobylky, či podobne ako u nás, polievka z prasacej krvi, ale na thajský spôsob. V Thajsku môžete prísť do styku nielen s podivnými jedlami. Je totiž pravda, že gastroturizmus je v tejto krajine sprevádzaný dobrodružstvom a zábavou, ktorá sa ťahá pomedzi nočné trhy, reštaurácie a pouličné stánky. 

Kde bolo, tam bolo 

Thajské kráľovstvo, to je sloboda, ktorú má priamo zakomponovanú vo svojom názve. Je to obľúbená destinácia pre nezávislých dobrodruhov či digitálnych nomádov. Romantická zvodnosť v kombinácii s jedinečným poznaním naservírovaná na orientálnom podnose. Nájdete tu veľké mestá, kde sa mieša moderný život s budhistickou tradíciou, a to všetko vytvára dojem až rozprávkovej krajiny.

Táto zem dýcha exotikou. Pláže s bielym pieskom tu striedajú hory alebo čajovníkové plantáže. Raj na zemi, kde starosti a problémy zmiznú vo vánku alebo v prílive morských vĺn, či dokonca v pulzujúcom ošiali džungle zvanej Bangkok. Thajský národ je usmievavý a pohostinný.


Ako chutí Thajsko 

Od polievok, cez rezance rôzneho typu a tvaru, ryže, pálivých omáčok, sóje, tofu, rýb a morských plodov, až po šťavnaté sladké ovocie, ryžu varenú s kokosovým mliekom a podávanú s plátkami manga, či kokosovú zmrzlinu. A k tomu si predstavte plné priehrštie korenia. 

Ako stolujú miestni 

Thajčania sú spoločenskí, a jedlo neradi požívajú sami. Je to totiž pre nich každodenný rituál, pri ktorom sa stretne celá rodina. Posledným chodom je vždy polievka. Všetky jedlá sa podávajú naraz vo väčších miskách a z nich si všetci naberajú tie, na ktoré majú chuť. Je sa vidličkou alebo lyžicou, či paličkami, ale nôž na stole nečakajte. Jedlo sa z tohto dôvodu podáva v malých kúskoch, akurát do úst. 

 

Foto: Shutterstock