Vtáčie mlieko je dezert, ktorý v Česku aj na Slovensku poznajú asi všetky prababičky, babičky a snáď aj dnešné mamičky. Pripravte ho svojim drobcom aj vy a uvidíte, že si ho zamilujú.

Počet porcií: 5–6 
Príprava: 10 minút 

Ingrediencie:

  • 1 l plnotučného mlieka 
  • 5–6 vajec
  • 3 lyžice práškového cukru 
  • štipka soli
  • podľa chuti: vanilkový struk, škorica, kakao alebo karob 

Postup:

Oddelíme bielky od žĺtkov. bielky vyšľaháme s dvomi lyžicami cukru a so štipkou soli do tuhého snehu. do hrnca s dvojitým dnom dáme variť mlieko. Keď prichádza k bodu varu, na polievkovú lyžicu naberáme sneh, z ktorého vytvarované obláčiky postupne povaríme zhruba minútu v horúcom mlieku. treba dávať pozor, aby mlieko neprihorelo. obláčikov do hrnca dáme vždy radšej menej, aby mali priestor sa nafúknuť. Ideálny počet sú štyri. Obláčiky postupne vyberáme a dávame do servírovacích misiek, prípadne jednej nádoby, ak ich chceme ukladať na vrch dezertu
a nie zalievať. keď sú obláčiky hotové, mlieko precedíme. V novej nádobe si poriadne vymiešame
žĺtky so zvyškom cukru. tie následne opatrne primiešame do mlieka, ktoré by nemalo dosiahnuť bod varu. Vznikne nám hmota, ktorá by mala mať konzistenciu pudingu, pokojne môže byť redšia. obláčiky pudingom buď zalejeme, alebo naopak vlejeme do misiek a obláčiky z uvareného snehu ukladáme na vrch. pri zdobení máme na výber to, čo preferujeme. môžeme použiť škoricu, granko, kakao, karob. Výber je na každom z nás. prajem vám lahodné spomínanie na detstvo.