Flexiatariánstvo nie je žiadna novinka, napriek tomu nie je povedomie o ňom až také veľké. Respektíve, možno ste flexitarián aj vy, len o tom ešte neviete.

Keďže ste čitateľom časopisu FOOD, pravdepodobne ste sa už s týmto pojmom stretli a viete, že ide o človeka, ktorý je čiastočný vegetarián. Flexitariáni sa stravujú prevažne rastlinnou stravou a pritom nie sú proti občasnej konzumácii mäsa. Jediný háčik je v tom, že sa vyhýbajú mäsu zvierat, ktoré sú chované v továrenskom prostredí. Uprednostňujú mäso zo zvierat chovaných na ekofarmách, od prvovýrobcov alebo mäso z voľne žijúcich zvierat. K najznámejším zástancom flexitariánstva patrí americká moderátorka Oprah Winfrey alebo anglický muzikant Paul McCartney, ktorý je tiež známy popularizovaním filozofie Dňa bez mäsa (Meat Free Monday), o ktorom sme písali nedávno.

Rastlinný jedálniček

Rastlinná strava je farebná, bohatá, rozmanitá, zdravá a moderná. Uprednostňuje chutné lokálne a sezónne plody, inšpirácia prichádza z tradícií známych z kuchýň starých mám a z času na čas nechýbajú cudzokrajné ingrediencie. Obsahuje predovšetkým strukoviny, obilniny, zeleninu, ovocie, orechy, semienka a z nich uvarené jedlá. Zvyšok stravovania dopĺňajú rastlinné produkty, ktoré dokážu chutne a jednoducho nahradiť zaužívané živočíšne výrobky.

Týka sa aj Slovákov?

Týka. Popularita rastlinnej stravy rastie aj na Slovensku. Podľa výsledkov výskumu agentúry Focus, už v roku 2017 smerovalo až tridsať percent ľudí na Slovensku k znižovaniu spotreby mäsa, mlieka, vajec a výrobkov z nich. Aj vďaka tomu trh s rastlinnými potravinami rýchlo rastie aj u nás. Pribúdajú firmy vyrábajúce alternatívy mäsa, mliekarenské spoločnosti rozširujú sortiment o rastlinné alternatívy produktov. „Rastlinná strava a takzvané flexitariánstvo sú trendy, o ktoré je stále väčší záujem vo svete aj na Slovensku. Vývoj na trhu s potravinami nás o tom každý rok presviedča čoraz viac,“ hovorí koordinátor projektu Jem pre Zem, Marian Milec.

Projekt Jem pre Zem

Ide o iniciatívu, ktorá pôsobí v dvoch oblastiach: podporuje záujem o rastlinné stravovanie u jednotlivcov a uľahčuje pre nich častejšie zaraďovanie rastlinných jedál. Zároveň zvyšuje dostupnosť rastlinných produktov a jedál na trhu budovaním prostredia, v ktorom je rozširovanie ponuky o takéto jedlá výhodné a jednoduché. Vďaka týmto aktivitám sa na Slovensku prvýkrát uskutoční aj konferencia Plant­ ­powered perspectives. 14. októbra sa jej účastníci stretnú v priestoroch PREMIUM**** Business Hotela  v bratislavskom Ružinove.

Trendy a novinky

„Vidíme, že v zahraničí sa podobné konferencie stretávajú s veľkým úspechom a záujmom. Na Slovensku doteraz chýbal takýto koncept a preto sme sa rozhodli ho priniesť aj k nám,“ prezradil nám jeden z jej organizátorov Marian Milec. Konferencia publikum zoznámi s budúcnosťou rastlinného, ale aj konvenčného stravovania. Budú predstavené najnovšie trendy vo vývoji rastlinných alternatív, novinky medzi rastlinnými mliekami či syrmi, ale aj rastlinné klobásy na nerozoznanie od mäsových.

Rastlinné dobrodružstvo

Či už sa na konferenciu vyberiete, alebo nie, ak čiastočne prejdete na rastlinnú stravu, urobíte dobre svojmu zdraviu, ale aj planéte. Zatiaľ môžete vyskúšať bezplatný program Rastlinná výzva, vďaka ktorému získate počas jedného mesiaca informácie o tom, ako môže každý z nás bojovať proti klimatickej kríze. Najúčinnejším nástrojom, môže byť častejšie zaraďovanie receptov z konceptu chutného a udržateľného rastlinného stravovania s občasným vylúčením mäsa.