Svätojánska noc je symbol slnovratu, dlhých dní a krátkych nocí, ale aj obdobie, kedy majú bylinky najväčšiu moc a najlepšiu chuť, pretože sa nachádzajú vo svojej najvyššej rastovej fáze. Prinášame vám druhý diel z 12 dielnej série článkov o rastlinách a bylinách. Vychutnajte si svätojánsku noc v prítomnosti ich čarovnej moci.

Našim predkom sa oplatí dôverovať. To, čo mali odpozorované z prírody, dnes potvrdí aj veda. Rastliny v sebe nazhromaždili liečivé látky a preto je aj podľa botanikov obdobie okolo 24. júna pre zber rastlín najlepšie. Medzi bylinky, ktoré sa tradične v tomto období zbierajú, patrí napríklad ľubovník (bylina Sv. Jána), materina dúška, mäta, bazalka, skorocel, ligurček a nesmieme zabudnúť ani na hviezdu sezóny - kvety bazy.

Zber rastlín

Byliny, samozrejme, môžeme zbierať celé mesiace. Zberáme listy, kvety, semenné hlávky a korene a tie následne spracujeme, alebo uskladníme, aby sme ich mohli použiť aj po skončení ich vegetačného obdobia. Ak chceme byliny sušiť, alebo zamraziť, zberáme ich začiatkom leta, kedy majú najlepšiu chuť. Ideálne pred ich zakvitnutím. Ak chceme zbierať kvety, najlepšie je vystihnúť moment, keď sa práve objavia.

Takto áno, takto nie

Stonky a listy zbierame ráno, keď je slnko slabé, pretože v priebehu dňa sa pri silnom slnku odparujú chutné éterické oleje. Listy zbierame z celej rastliny, aby si aj naďalej zachovala svoj pekný tvar, ideálne pomocou záhradníckych nožníc. Listy sa následne nedrhnú, iba zľahka opláchnu a dobre osušia. Nikdy nezberajte poškodené listy a kvety, avšak
z rastliny ich radšej odstráňte. Ak zberáme kvety, tak postupujeme tak, že stonky s malými kvetmi striháme nožnicami a veľké kvety trháme ručne. Korene rastlín vyberáme lopatkou a časť koreňa odrežeme, zvyšný koreň potom opäť prihrnieme hlinou. Po intenzívnom zbere pokojne rastlinu prihnojíme.

Skladovanie

Byliny najlepšie chutia, keď sú čerstvo odtrhnuté. To je fakt. Preto je najlepšie odtrhnúť iba toľko, koľko potrebujeme. Lenže, to vždy nie je možné. Uskladňovať ich môžeme v chladničke celé alebo posekané. Tie však musíme spotrebovať čoskoro. Ak by sme ich chceli použiť trebárs mimo sezóny, osvedčeným trikom je mrazenie. Hodí sa pre byliny vhodné do šalátových dresingov, omáčok, plniek, polievok, ale aj  pomaly varených jedál či pečenia. Bylinkové ľadové kocky vyrobíme tak, že nadrobno nasekané bylinky uložíme do mraziacich kociek a zalejeme trochou vody. Prípadne ich môžeme zamraziť aj s kvapkou olivového oleja. Na a napokon je tu staré dobré sušenie. Hodí sa pre byliny s drevnatými stonkami a tuhšími listami.

Foto: Shutterstock