Zariadiť perfektnú kuchyňu nie je až také ľahké, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Okrem štýlu, treba myslieť hlavne na jej funkčnosť.

Základným atribútom pohodlnej kuchyne je funkčnosť a praktická stránka. Tie sa odvíjajú od toho, či máme kuchyňu spojenú s obývacím priestorom alebo oddelenú. V prvom prípade je výhodou spoločenský kontakt, nevýhodou kuchynský hluk a pachy, na ktoré digestor nestačí. Ak je kuchyňa oddelená, môžeme smelo tvrdiť, že je v nej pri varení väčšie súkromie a v obývačke zase lepší vzduch.

Čas na varenie

Je dôležité zvážiť, koľko času v kuchyni trávime, či varíme pravidelne, alebo len príležitostne. Treba sa rozhodnúť, kde umiestnime sporák, chladničku, rúru na pečenie, pracovný kútik, drez a umývačku riadu. Ďalej treba myslieť na pripojenie vody a odtoku, elektrické zásuvky a možnosť ventilácie. A, samozrejme, vybrať a navrhnúť vhodnú kuchynskú linku.

Celkový pocit

Ako veľmi ovplyvňujú pocit z kuchyne farby a materiály, ktoré si zvolíme? Odpoveď je jednoduchá. Veľmi. A nezáleží na tom, či si zvolíte škandinávsky minimalistický štýl, rustikálny, vidiecky alebo akýkoľvek iný – ten je otázkou vkusu. Oveľa dôležitejšie je zamyslieť sa nad pracovnou plochou, podlahami a stenami. Všetky tri by mali byť ľahko umývateľné. Z materiálov sa odporúča prírodný či umelý kameň, lisované drevo s povrchovou úpravou, porcelán, nerez alebo laminát. Moderným prvkom je aj obyčajný betón. Ideálna podlaha je kamenná dlažba alebo linoleum. Steny nemusia byť nutne obložené kachličkami, no priestor medzi kuchynskými skrinkami a linkou pokojne obložený byť môže – je to časom preverené riešenie, ktoré pri varení a čistení istotne oceníte. 

Pár dobrých rád

  • Sporák umiestnite čo najďalej od chladničky. Predĺžite tým jej životnosť.
  • Podlahu vyberajte tak, aby sa čo najjednoduchšie udržiavala čistá.
  • Myslite aj na odvetrávanie. Digestor je absolútna nutnosť, aby ostal v kuchyni pocit sviežosti.
  • Premyslite si, koľko miesta venujete úložnému priestoru a koľko odkladaciemu.
  • Pri plánovaní rozpočtu na zariadenie kuchyne je osvedčená jednoduchá matematika: 1/3 rozpočtu na samotnú kuchynskú linku, 1/3 rozpočtu na celkovú sumu inštalácie a 1/3 rozpočtu na nákupu drezu, batérie, osvetlenia, podlahy a spotrebičov.
  • Čím menší priestor, tým ťažšia realizácia. Ak si nie ste istí svojou predstavou, radšej sa ohľadom svojho kulinárneho kráľovstva obráťte na interiérového dizajnéra.

Foto: Shutterstock