Pikolo, viedenská káva či frappe z nesky? Prečítajte si o novootvorenej kaviarni, ktorou si spevák a foodbloger Robo Papp splnil svoj ďalší veľký sen. A okrem skvelej kávy si v Petržalskej Veve’s Cafeterii môžete dopriať aj niečo dobré pod zub. Napríklad guacamole s tortillami.

Nadaný spevák a milovník varenia Robo Papp prezradil, že okrem spevu je jeho veľkou vášňou aj varenie, v ktorom bezpochyby vyniká. Prečítajte si TOP 10 odpovedí z rozhovoru o jeho štýle varenia.

1. Moje najobľúbenejšie jedlo... opekané zemiaky s tvarohom, smotanou a slaninkou. Je to moje najobľúbenejšie jedlo z detstva od mojej babičky a doteraz ho milujem.

2. Prvé jedlo, ktoré som uvaril... slížová ázijská polievka „v sáčku“, ktorú jedávajú študenti. Uvaril som ju, vodu vypil, na slíže, ktoré ostali, som dal kečup a opražené párky. (smiech)

3. Vždy mám v špajze zásobu paradajkového pretlaku, drvených paradajok, cesnaku a červenej šošovice. V poslednom čase ale vďaka kamarátovi, ktorý na Slovensko dováža tuniaky v konzerve, mám špajzku plnú tuniakov

4. Kuchárska kniha plná inšpirácie... aj keď som spoluautorom dvoch kuchárskych kníh, sám z kníh nikdy nevarím. Za mlada, keď som začínal s varením experimentovať, som sa inšpiroval knihami Jamieho Olivera a dnes sa už učím skôr od kamarátov šéfkuchárov naživo.

5. Najpoužívanejšia bylinka v mojej kuchyni... petržlenová vňať, najobľúbenejší je však koriander.

6. Keď jednohubky, tak... prosciutto, kaviár, ustrice, ale kľudne aj bryndza. Jednohubkám sa medze nekladú.

7. Nápoj, ktorému neodolám…neodolám ľadovcovej vode z Islandu, ktorú doma všetci pijeme.

8. Milujem vôňu... pečený bravčový bôčik ma vždy zdvihne zo stoličky.

9. Dovolenka, na ktorej som sa najlepšie najedol... Grécko. Ich jahňaciemu mäsu a plneným vínnym listom neviem odolať.

10. Rodinný „bestseller“ na tanieri... rozhodne guacamole, ktoré musím robiť svojej priateľke už rok minimálne dvakrát týždenne.

Robo Papp spolu so svojou priateľkou v Bratislave otvorili kaviareň Veve’s cafeteria. Na záver sa s nami podelil s vlastným osvedčeným receptom, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie.

Guacamole

Počet porcií: 2
Príprava: 10 minút

Ingrediencie:

  • 2 avokáda
  • cesnak
  • 2 menšie paradajky 1 paprika
  • cibuľa
  • koriandrová vňať
  • 1 lyžica horčice
  • 1 lyžica olivového oleja limetka
  • soľ
  • čierne korenie
  • čili

Postup:

Avokádo prerežeme a odstránime šupku a kôstku. Nakrájame ho na menšie časti a zmiešame s pretlačeným cesnakom a nakrájanými paradajkami. Potom všetko jemne pomixujeme, pridáme nadrobno nakrájanú papriku, cibuľu a ostatné ingrediencie  a podávame s tortillami zapečenými so syrom, alebo s opečeným bielym chlebom. Dobrú chuť!

Foto: Shutterstock