Samozber jahôd, ale aj iného sezónneho ovocia, získava čoraz viac priaznivcov. Patríme medzi nich. Vyrazili sme do Dunajskej Lužnej, kde sa nám potvrdilo, že slováci sú dobrí pestovatelia. Čerstvé, voňavé a sladučké jahody sme si tu nazbierali vlastnými rukami priamo na jahodovom poli.

Skvelá správa je, že dovoz čerstvého ovocia má od roku 2017 klesajúcu tendenciu. Aj Slováci postupnými krokmi našľapujú na trend lokálnosti a sezónnosti. Na Slovensko sa dovážajú predovšetkým plodiny, ktoré si vyžadujú vysoké teploty a v našich prírodných podmienkach by ich bolo možné len veľmi ťažko vypestovať. Ide napríklad o banány a citrusy. Ale musíme si uvedomiť, že dovoz exotického ovocia je takmer zbytočný. Hoci svojou veľkosťou a tvarom vyzerá veľmi lákavo, s výživovými hodnotami je na tom o niečo horšie ako plody, ktoré sa konzumujú priamo na mieste alebo blízko miesta, kde dozreli. Vedeli ste napríklad, že osem jahôd obsahuje viac vitamínu C ako celý ananás?

Naše ovocie

Medzi najbežnejšie pestované druhy letného ovocia patria jahody, čerešne, višne, marhule a egreš. Málokto stále vie, že jahody obsahujú rovnaké množstvo vitamínu C ako napríklad citrusy. Ďalej sú zdrojom vitamínov skupiny B a vitamínu E. Pomáhajú tiež pri nafukovaní alebo v boji s vysokým tlakom. Keď jahody dozrievajú, tvorí sa v nich červené farbivo bohaté na karotén chrániaci plody pred baktériami a nám zabezpečí pokožku s pekným letným opálením.

Jahodové hodovanie

Že sa blížime k jahodovému poľu, prezradila sladká vôňa zrelých jahôd. A to sme ich ešte neochutnali! Jahody v Dunajskej Lužnej chutia dokonale. Vďačia za to úrodnej pôde Žitného Ostrova  a západného Slovenska, dostatku slnka a kvalitnej vody. Pestujú sa vo fóliových tuneloch, alebo sú proti chladu chránené netkanou textíliou. Medzi jednotlivými riadkami je nastielaná slama, aby plody ostali čisté a nešírili sa na jahody choroby z pôdy. Okrem toho je slama skvelá aj v tom, že sa pri samozbere nezafúľate napríklad od blata. V každom riadku je pod mulčovacou fóliou uložené zavlažovacie potrubie pre presné dávkovanie živín priamo ku koreňom každej jahodovej sadenici.

Dobrá rada na záver

Pred tým, ako sa na samozber vyberiete, pozrite sa na webových stránkach spoločnosti Bone Fructi na aktuálne termíny a potom už len stačí naplánovať výlet a ovocnú brigádu. Najbližšia sezóna bude jablková a hrušková. Viac o ovocí, zelenine, ale aj ďalších lokálnych a sezónnych potravinách sa dočítate v ďalších číslach nášho časopisu a na webových stránkach projektu Zrodené v EÚ.