Ako ste na tom s novoročným predsavzatím schudnúť? Vstúpili ste si do svedomia a stravujete sa diétnejšie alebo skúšate zdravšie trendy v stravovaní? V oboch prípadoch môže dobre poslúžiť sladká stévia. Prinášame desiaty diel série o bylinkách, v ktorom sme sa zamerali práve na kráľovnú sladidiel - stéviu. Poznáte jej účinky?

Stevia rebaudiana – stévia cukrová, tiež nazývaná sladká tráva alebo medové lístky, je trváca bylina s listami cukrovej chuti a dochuti po sladkom drievku. Jej lístočky sú tridsať až štyridsaťnásobne sladšie než kryštálový cukor a nemajú takmer žiadne kalórie.

Ako ju dopestovať?

Semená stévie sa vysievajú koncom zimy vo vnútri alebo pod sklo či fóliu skoro na jar a v záhrade až keď pominú mrazy. Odrezky rastliny vysádzame do kyslej pôdy na priame slnko až začiatkom leta. Ak patríte ku skupine pestovateľov, ktorí radi polievajú, máme pre vás dobrú správu. Stévia si vyžaduje veľa vody. Preto ju cez jej vegetačné obdobie výdatne zalievame dvakrát do týždňa. Pri takejto starostlivosti sa môžeme tešiť na rastlinku vysokú približne štyridsaťpäť až sto centimetrov.

Sušíme, drvíme, napokon aj sladíme

Zo stévie otrhávame listy. Tie sa môžu používať čerstvé, sušené, drvené. Prípadne si z nich môžeme uvariť sirup, ktorý využijeme ako náhradu cukru na sladenie. Stévia obsahuje druh glykosidu, ktorý je trikrát sladší než sacharóza. Medzi jej dobré vlastnosti patrí, že nezvyšuje hladinu krvného cukru, je vhodná pre diabetikov, má nízku energetickú hodnotu a neprispieva k tvorbe zubného kazu. Oproti klasickému cukru však nemá plnú sladkú chuť a chutí trochu inak. Ako náhradné prírodné sladidlo je označená kódom E 960 a nachádza sa v mnohých nápojoch, sirupoch a sladkých produktoch, ktoré bežne kúpime v potravinách.

Po schválení používania v Európskej únii možno sladidlo v tabletách na báze stévie kúpiť v lekárňach aj obchodoch s potravinami. Náš článok sa však týka stévie, ktorú sme si dopestovali v domácich podmienkach.

Praktické využitie

Ak si radi sladíte čaj, nasušte si listy stévie a ochucujte nimi čaj alebo domáce limonády. Vhodná je do ovocných aj zeleninových šalátov – a to aj v čerstvom stave, kedy je bohatá na vitamín C (obsahuje aj vlákninu, minerálne a stopové prvky a ďalšie vitamíny). Stéviu môžeme použiť aj pri príprave pesta k pečenému mäsu. Výborne poslúži aj macerát zo stévie. Jeho kloktanie prispieva k liečbe zápalu hrdla a na prevenciu pred zubným kazom.

Foto: Shutterstock