Konečne môžeme prácu a povinnosti na pár dní s ľahkosťou zahodiť za hlavu a vydať sa cestou‐necestou naproti novým dobrodružstvám čaKajúcim vo vytúžených destináciách...

Kufre sú zbalené, doklady a mapy skontrolované, teraz zostáva už iba posledné – nachystať jedlo. Či cestujete autom hodiny k moru, vyrážate za horskými túrami, alebo vás čakajú náročné expedície kombinovanou dopravou, vždy je nutné mať so sebou jedlo, ktoré vám zaženie hlad, uhasí smäd a doplní energiu. Ak ste z tých dobrodružnejších pováh a cieľ a smer vašej cesty nechávate na náhodu, je určite rozumné pripraviť si viacero variantov občerstvenia, ktoré vás vytrhnú z núdze  v nehostinných oblastiach, alebo v nočných hodinách na cestách bez častých benzínových staníc.

Stačí nakúpiť

V dnešnej dobe najrôznejších vymožeností nám pulty obchodov ponúkajú množstvo hotových, vákuovo balených jedál alebo polotovarov. Škála chutí je skutočne pestrá, takže sa nemusíte obávať, že si nevyberiete. Mnoho z nich  je bezlepkových, preto potešia aj  cestovateľov celiatikov, ktorí dobre vedia, aké ťažké je stravovať sa na cestách. Avšak nie každý výrobca garantuje rovnakú kvalitu. Ako pri všetkých výrobkoch, aj v tejto oblasti nájdeme kvalitnejšie pokrmy bez stabilizátorov a konzervantov, dokonca jedlá pripravené zo surovín od slovenských pestovateľov a dodávateľov, ale aj jedlá menej kvalitné a chutné. Všetci ocenia rýchlosť a jednoduchosť prípravy, pretože tieto jedlá stačí mnohokrát iba ohriať a v neposlednom rade aj ich dlhú trvanlivosť, ktorá vám zaručí prísun jedla počas celej dovolenky,  ak nebude dlhšia ako dva roky... Takéto stravovanie je skutočne bez námahy, ale vyžaduje si viac miesta v batožinovom priestore a viac investovaných financií.

À la stará mama

V júlovom čísle časopisu FOOD sme už písali o zaváraní. Táto tradičná príprava jedál bola v minulosti často využívaná aj na letné dovolenkovanie. Za týmto účelom sa zaváralo hlavne  mäso, ktoré bolo v cudzine drahým stravovacím artiklom. Dnes si ho môžeme zavariť tiež, rovnako ako lečo alebo ajvar, fantastickú zeleninovú nátierku z červenej papriky, kápie a baklažánu. Zavariť môžeme proste čokoľvek, ale pozor! Pokiaľ nepoznáme, alebo si nie sme úplne istí správnymi sterilizačnými postupmi rôznych pokrmov, radšej  ich kúpme hotové, aby sme predišli ťažkostiam tráviaceho traktu a nepokazili si dovolenku.

Predpokladám, že viacero z nás má v pamäti nezmazateľne vrytý obraz dvoch chlebíkov a medzi nimi rezeň, to všetko zabalené v servítke a mikroténovom vrecku – lepeňák na cesty. Možno ste sa práve pousmiali,  možno sa vám v mysli vynorila príjemná spomienka z detských prázdninových čias, ale obložené chleby a žemle neustále kraľujú našim dovolenkám. Veď nie je nič jednoduchšie, ako rozrezať pečivo na polovicu, natrieť ho maslom, nátierkou, či paštétou a vložiť doň mäso so zeleninou. Takéto občerstvenie vždy poteší, ale ak sa chcete skutočne pohnúť vpred za modernou gastronómiou na cesty, skúste nové trendy a variácie! Do prekrojenej bagetky zo špaldovej múky natrite namiesto masla čerstvo vyrobenú guacamole nátierku skombinovanú s wasabi majonézou, pridajte údeného lososa, rukolu, uhorku a reďkovku. Táto kombinácia očarí a uspokojí aj náročnejších fajnšmekrov, ktorí uprednostňujú zdravšie snacky. Pokiaľ preferujete iné mäso, inšpirujte sa streetfood špecialitkami a pripravte si bochník plnený jemnučkým a šťavnatým trhaným bravčovým v marináde, doplňte barbecue majonézu, coleslaw z červenej kapusty a máte vyhraté.

Zima, zima, teplo, teplejšie...

Ak sa predsa len rozhodnete pripraviť si na cesty vlastné tradičné lepeňáky s vyprážaným mäsom alebo lunchmeatom, mali by ste ich skonzumovať čo najskôr, ideálne do troch až štyroch hodín od ich prípravy. Kazeniu však nepodlieha iba mäso, alebo mliečne výrobky. Všetko, čo neobsahuje hŕbu  konzervantov má svoju obmedzenú dobu spotreby s ohľadom na spôsob skladovania. Čím vyššia teplota prostredia, tým kratšia doba spotreby. Preto je veľmi šikovné zaobstarať si na jedlo termotašku alebo autochladničku, ktoré vaše jedlo ochladia a predĺžia mu dobu spotreby aj o niekoľko hodín. Autochladnička potrebuje napájanie z batérie vášho automobilu a zapája  sa do autozapaľovača, alebo ju môžete pripojiť aj do klasickej elektrickej siete na 220 V. Dokáže ochladzovať jedlo, pokiaľ bude mať zdroj energie.

Termotaška je lacnejší variant, nepotrebuje žiadne napájanie, ale ochladí jedlo pomocou vložiek z mrazničky iba dočasne. Tak či onak, obe poslúžia na správne uskladnenie snackov z pečiva, mäsa, mliečnych výrobkov ale aj ovocia zeleniny, ktoré treba rovnako skladovať v chlade, aby nám čo najdlhšie mohli pomáhať uhasiť smäd, či doplniť vitamíny a energiu.

Tam, kde líšky dávajú dobrú noc

Ak cestujete do končín, kde počas celodennej turistiky nestretnete ani živú ľudskú dušu, nie to ešte obchod, či stánok s jedlom, je životne dôležité, aby ste sa dobre zásobili tým správnym jedlom a hlavne vodou. Nakoľko budete kráčať pešo možno celý deň, je rovnako vhodné vziať do úvahy aj váhu pokrmov, ktoré so sebou ponesiete. Výborným riešením sú dehydratované potraviny. Sú ľahké, zaberú málo miesta a po pridaní vody a krátkej tepelnej úprave na variči, vám poskytnú výdatnú porciu jedla plného energie. Odporúčame napríklad omeletu v prášku, ktorá chutí naozaj výborne, alebo rôzne celozrnné, ovsené, či pohánkové kaše, ktoré až tak výborne nechutia, ale splnia svoj účel do bodky.

Zoberte si so sebou do hôr, alebo iných nehostinných diaľav energetické a proteínové tyčinky, ktoré môžete konzumovať za pochodu a striedať ich napríklad so sušeným mäsom, na energiu a bielkoviny rovnako bohatým, ale s menším obsahom cukrov. V chladnom počasí výborne poslúžia aj instantné polievky, ktoré síce chuťovo nie sú vrcholom svetovej gastronómie, ale v prípade, že sa potrebujete zahriať, poslúžia nenahraditeľne. A v dnešnej dobe si môžete kúpiť aj zdravšie varianty bez chémie. Keď sme s manželom brázdili nádherný, ale pustý Island, zvykli sme si každé ráno na cestu uvariť pár vajíčok na tvrdo. Je to praktická výživná potravina v dokonalom vlastnom bio obale.

Nech sa už vydáte kamkoľvek, premyslite si dobre svoje stravovanie už vopred, prichystajte sa na cesty dôkladne, nech vás nič nepríjemne nezaskočí, aby ste si nové zážitky mohli užiť spokojne a zdraví. Zo spomienok na vydarené výlety tak môžete čerpať pozitívnu energiu celý ďalší pracovný rok. 

Foto: Shutterstock