Kto varí pre deti, vie, že najlepšie je variť jednoducho a rýchlo. Netreba si komplikovať život množstvom surovín – odporúča Saša Štullerová Koreňová jedna zo zakladateliek žilinského festivalu piknik v meste.

Polievka je v našej rodine základ. Od mala som sa snažila naše deti na polievky naučiť. Oplatilo sa, osvedčilo sa. Ja sama, ak nemám na obed polievku, tak mi veľmi chýba. Vlastne si ju dám radšej ako druhé jedlo. Našťastie, my, Slováci, sme na polievky vo všeobecnosti naučení, a to je dobre. Polievka dodá telu výživu a krásne zahreje.

Mám kamarátku, Moniku Balko, ktorá sa intenzívne venuje čínskej medicíne. Aj od nej viem, že polievka je pre naše vnútorné orgány veľmi dôležitá a výživná. Obzvlášť teraz na jeseň, keď sa potrebujeme zahrievať, a teda prijímať varené, pečené, či dusené potraviny. No, maminy sa často sťažujú, že deti nechcú jesť strukoviny. To je škoda, pretože polievky, by v jedálničku určite nemali chýbať. Ak máte rovnaký problém, uvarte krpcom  krémovú strukovinovú polievku. Verím, že tým uspejete. Každá mama vie, čo pridať a čo ubrať, aby dieťaťu chutilo. Prajem chutné polievkovanie a prikladám zopár mojich receptov, ktoré sú jednoduché a rýchle. Nekomplikujem si život množstvom surovín. Do polievok viac nepridávam kokosové mlieko, skúsila som ho, no bez úspechu. Držím sa zásady, že v jednoduchosti je krása  a plnosť chuti.

Foto: Shutterstock