Čo keby ste namiesto obeda alebo večere zorganizovali brunch? Veľké raňajky spojené s obedom si zamilujete. Vyhnite sa konvenciám a pripravte si špeciálny brunch aj v nedeľu.

Ak si cez víkend radi prispíte, bude pre vás brunch ako stvorený. Jedlo, ktoré sa servíruje, býva vhodné na raňajky aj na obed. Brunch je anglické slovo, ktoré sa začalo používať koncom deväťdesiatych rokov devätnásteho storočia a je spojením dvoch slov: breakfast (raňajky) a lunch (obed). 

Označuje desiatu, jedlo neskoršieho rána alebo včasného dopoludnia – spravidla od desiatej do trinástej hodiny. Obvykle sa podáva pečivo na sladko alebo na slano, vajcia, syr, šunka, párky, veľa ovocia a zeleniny. Popíja sa čaj, káva, džúsy, ale aj šampanské alebo miešané drinky. Cez víkend si brunch môžete pripraviť doma. Chce to len veľa tanierov, pohárov, mištičiek a servírovacích pomôcok. 

Pre každého niečo 

Menu na nedeľný brunch pripravte tak, aby ste ulahodili všetkým hosťom. Dobré je naplánovať alternatívu pre vegetariánov aj pre tých, ktorí majú radi mäso a vybrať recepty tak, aby spolu ladili a dali sa chutne nakombinovať. Na sladkom menu si pochutia dietári a aj tí, čo si nestrážia kalórie. Ideálnou voľbou sú napríklad pohánkové vafle s ovocím, či ľahký ovocný šalát. No najprv podávajte slaný chod, a to napríklad zemiakové placky s avokádom a pre milovníkov mäsa aj klobásu s varenou fazuľkou v paradajkovej omáčke. Až následne servírujte sladký chod. Z nápojov si vyberú šoféri aj nešoféri. Nevynechajte nealko drink vo forme zdravej mrkvovo-jablkovej šťave so zázvorom a keďže je pravdepodobne sobota alebo nedeľa, tak nezabudnite ani na alkoholický nápoj vo forme osviežujúceho jahodového mojita. Ingrediencie, ktoré budete potrebovať, nakúpte deň vopred. Veríme, že si nedeľný bruch s rodinou a priateľmi zamilujete.

Foto: Shutterstock