Z alkoholu sa priberá. Kto nechce na druhý deň trpieť, ten nech radšej nemieša. lepšie urobí, keď sa pred večerným posedením dobre natlačí slaninou. Sú to pravdy alebo mýty?

Pred večierkom sa treba najesť mastného

Ani celý fúrik slaniny nezabráni tomu, aby alkohol stúpol do hlavy. Najmä ak ho bude rovnako veľa. Kto však volí poradie – najskôr jedlo, potom pohárik, robí dobre. Alkohol sa totiž vstrebáva do krvi v žalúdku a keď je ten prázdny, ide to rýchlejšie. A rýchlo aj „udrie“ do hlavy. Rozumné je si počas veselého večera niečo malé zajedať. Práve preto Španieli vymysleli tapas. Legenda hovorí, že nariadenie, aby sa počas slávností, kedy víno a iný alkohol tiekli potokom, podávalo niečo malé na zajedanie, vydal samotný kráľ. Potreboval totiž dvoranov, radcov či hostí príjemne opojených, ale pri zmysloch, aby zábava alebo vážne rokovanie mali vôbec zmysel.

Z alkoholu sa priberá

Sklameme každého, kto si je istý, že sa z piva, vína, likérov, destilátov a miešaných kokteilov priberá. Pravda je, že obsahujú množstvo cukru, ktorý organizmus nepotrebuje, ešte sa však nenarodil človek, ktorý by dokázal skonzumovať toľko alkoholu, že by z toho pribral. Oveľa väčšia šanca je, že sa z neho otrávi. Na pribúdaní hmotnosti sa alkohol predsa len čiastočne podpisuje, hoci nepriamo. Počas odbúravania etanolu v organizme sa spomaľuje metabolizmus. Čím viac vypijeme, tým dlhšie nám spaľuje (aj pomaly páli). Navyše je dokázané, že opojení strácame zábrany aj v jedení, miešame piate cez deviate, niektorí, skôr ako sa po prehýrenej noci uložia spať, ešte takzvane nakŕmia opicu (dobre robia, ale o tom na inom mieste), a keďže je spaľovanie spomalené, cukry sa neodbúravajú, ale ukladajú.

Alkohol zabíja mozgové bunky

Alkohol ovplyvňuje myslenie a vnímanie, ale zatiaľ žiadny vedecký experiment nepotvrdil, že čo dúšok, to niekoľko obetí v mozgu na úrovni buniek. Dokázaný je však vzťah medzi pravidelným nadmerným pitím – to znamená, že sa nám pletie jazyk, nevieme kráčať rovno, hlava sa točí a pohodlná posteľ sa zmení na neúprosný kolotoč – a zabúdaním. „Alkohol určite ovplyvňuje mozog a jeho bunky, ale pokiaľ sa užíva s rozumom a mierou, tak stimuluje v prvom rade centrum slasti a to je, samozrejme, veľmi príjemné,“ hovorí Andrej Slávik z alko90.sk.

Voda si poradí s opicou

Je fakt, že alkohol dehydruje, ale obrovské kvantum vody pred spaním urobí telu medvediu službu. Zbytočne zaťaží žalúdok a na odbúravanie alkoholu nemá žiaden vplyv. Oveľa lepším spôsobom je sŕkať tekutinu – ideálne vodu, nie sladené a už vôbec nie energetické nápoje – priebežne počas celého večera. Iba to zvyšuje istotu, že ráno po príjemnom večere nebude útrpné.

Káva, sprcha a poldeci pomôžu vytriezvieť

Studená sprcha ani prechádzka na čerstvom vzduchu nemajú ako organizmus zbaviť zvyškov alkoholu. Rovnako káva je bezmocná. Možno nás trochu povzbudí, ak sme malátni a nedostatočne vyspatí, ale hladinu alkoholu nemení. Poldecák ju, samozrejme, zmení, ale nepomôže vytriezvieť. Iba predĺži čas potrebný na to, aby sa telo zbavilo toxínov. Radšej si naservírujme jedlá, ktoré organizmu pomôžu nahradiť látky, o ktoré sme predchádzajúci večer prišli. Dobre mu urobia banány, vajíčka a veľa tekutín. Nealkoholických.

Na pohári nezáleží

Je to mýtus. „Je to celá veda. Tvar pohára má vplyv na rozvinutie arómy a na celkový zážitok už z jediného dúška alkoholu,“ hovorí Michal Bátora, Diplomático Brand Ambassador pre Slovenskú republiku, ktorý sa stretol s majiteľom venezuelskej destilérky Josém Ballersterosom, a ten odporúča piť venezuelské zlato z oblých pohárov so širším dnom a užším vrchom. „Vďaka hlbokému dnu a zúženému hrdlu pohárov je aróma tohto skvelého rumu zvýraznená. Odporúča sa nechať ho minútku­ ­dve odpočinúť, pretočiť medzi prstami, potom si ho pomaly vychutnávať po malých dúškoch a prelievať rum po celom jazyku, aby ste dostali naozaj komplexný zážitok.“

Foto: Shutterstock