Čo môže byť lepšie, ako výrazná chuť rebarbory, sladučký melón a diétne jahody? Ich sezóna je v plnom prúde, tak si ich vychutnajte čo najviac.

Aj keď by sa mohlo zdať, že sa budeme baviť o ovocí, nie je to celkom tak. Z týchto troch letných ingrediencií sú ovocie vlastne iba jahody. Čo však neznamená, že všetky tri využijeme, keď dostaneme chuť na niečo sladké alebo sviežo kyslé. 

Sladkokyslé opojenie 

Rebarbora býva mylne označovaná za ovocie, pretože sa hojne využíva v sladkej kuchyni. V skutočnosti ide o zeleninu s chuťou ovocia. Ide o sezónnu potravinu, ktorá sa jedáva v období od mája do júna. Podľa starých mám by sme sa konzumácii rebarbory mali vyhnúť v období po svätom Jánovi (24. jún), pretože po dozretí obsahuje príliš veľa kyseliny šťaveľovej, ktorá nie je pre ľudský organizmus prospešná. Jedlú časť tvoria mladé dužinaté listové stopky, zásadne tepelne upravené, ochutené cukrom alebo medom. 
Pred prípravou stonky olúpte, podobne ako špargľu, pred tepelným spracovaním ju sparte v horúcej vode a vodu vylejte. Typicky kyslá chuť rebarbory sa varením zmierni. Stonky môžeme skladovať v chladničke tri až päť dní. Ostatné časti rebarbory nekonzumujeme, pretože nie sú jedlé. 

Chuť prázdnin 

Melóny, samozrejme, predstavovať netreba. Väčšina z nás vie, že ani v ich prípade nejde o ovocie, ale zeleninu s najsladšou chuťou, akú nám môže leto naservírovať. Botanicky sa melón najprv zaraďoval medzi tekvice, dnes sa botanici prikláňajú skôr k verzii, že je súčasťou rodu uhorka. Na svete existuje viac ako tisíc odrôd melóna, bežne sa pestuje približne päťdesiat. 

A ako si v obchode vybrať skutočne zrelý melón? Spoľahnite sa na oči a uši. Vyhliadnite si pevný, ťažký a rovnomerný kus bez mäkkých miest a škrabancov, ktorého šupa je celistvá, bez priehlbín a poškodení a stonka je suchá. Potom ho opatrne ohmatajte na opačnej strane oproti stonke. Ak je mäkký, vráťte ho. Je totiž starý a bude bez chuti. Farba šupy by mala byť čo najtmavšia. Bledé miesto na melónoch je tam, kde ležal na pôde. Čím tmavšie je toto miesto, tým je melón sladší. Keď ste si vybrali pohľadom, poklopkajte po melóne. Dutý zvuk je znakom zrelosti. Keď dostanete chuť na melón cukrový, vyberajte tie s pevnou zdravou šupou, ktoré by mali rozvoniavať rovnako ako ich sladké vnútro. 

(Nielen) pre dietárov 

A konečne pravé letné ovocie. Vedeli ste, že jahody majú pozitívne účinky na chudnutie? Vďaka ich konzumácii sa postaráte o to, aby sa vaše telo lepšie odvodňovalo, povzbudíte trávenie a tým zabezpečíte správne fungovanie tela. Navyše obsahujú minimum kalórií, maximum vody a zdravých látok. Nebojte sa dopriať si misku sezónnych jahôd, zvýšite rýchlosť metabolizmu a podporíte chudnutie. Ak patríte do skupiny šťastlivcov, ktorí si svoju váhu až tak strážiť nemusia, pokojne si ich aj pocukrujte a dajte so šľahačkou, alebo sa inšpirujte našimi receptami, ktoré nájdete na našom webe. 

 

Foto: Shutterstock