História často písala zaujímavé príbehy o ľúbostnej mágii a čaroch. Ale aj dnes si môžeme pomocou afrodiziakálnych kúziel v kuchyni vylepšiť prežívanie intímnych chvíľ. Kniha afrodiziaká v slovenskej kuchyni etnologičky a historičky Kataríny Nádaskej vám ponúkne široký diapazón zaujímavých jedál s erotickým podtónom.

Máte za sebou viacero knižných titulov, ste etnologička a máte vrúcny vzťah k našej histórii. Čo vás tentokrát podnietilo zabrnkať na slovenskú ľúbostnú nôtu a napísať knihu Afrodiziaká v slovenskej kuchyni?

V rámci mojej odbornej práce som chodila dlhé roky po Slovensku na terénne výskumy. Navštívila som mnoho domácností a bez okolkov sa ľudí vypytovala na všeličo možné. Našťastie, my Slováci sme ešte stále veľmi pohostinný národ a gazdinky sa riadia mottom „Hosť do domu – Boh do domu“. Vždy ma počas návštevy niečím ponúkli a ja som pozvanie rada prijala. Počas dvadsiatich rokov som nazbierala vyše tisíc tradičných receptov vychádzajúcich z našej ľudovej kuchyne. Originálne farby, chute a vône Slovenska vyšli knižne v roku 2016 pod názvom Rok v slovenskej ľudovej kuchyni. Keď som robila výskum sexu a sexuality Slovákov, napadlo mi zostaviť aj afrodiziakálnu kuchárku, ktorá je s touto témou úzko spätá.

V knihe sú obsiahnuté poznatky o afrodiziakách a recepty s netradičnými erotickými názvami, pre koho sú určené?

Sú to recepty bežných ľudí dvadsiateho prvého storočia žijúcich na Slovensku, inšpirované láskou k určitej osobe. Ich tvorcovia sú ľudia z rôznych vekových skupín a každý dostal jednoduchú úlohu – vymyslieť recept pre toho, koho má rád. Hlavnou ingredienciou je, samozrejme, láska, ale i prírodné afrodiziaká, ktoré robia zo všetkých jedál slávnostné. Napriek tomu sú recepty vyberané tak, aby čitatelia nemali problém s dostupnosťou surovín, alebo s náročnosťou prípravy. Bola by som rada, keby recepty oslovili nielen dámy, ale i pánov, aj tých, ktorí bežne nevaria, a rozhodli sa uvariť pre svoju partnerku či manželku jedlo a nachystať tak príjemné prekvapenie.

Ktoré afrodiziaká sú pre náš región typické a aký efekt na nás majú po ich konzumácii?

Klasickým príkladom sú vajíčka, ktoré boli súčasťou starých obradov a zvykov. Silné a afrodiziakálne jedlo je praženica. Keď skoro ráno vstávali napríklad kosci, ťažko pracujúci celý deň na poli, najedli sa dosýta praženice. V letnom sparne, ľahko odetí, potom neraz podľahli pokušeniu pri pohľade na vnadami oplývajúce ženy pracujúce vedno s nimi. Bylinky majú tiež svoju magickú moc.

Napríklad ktoré?

Málokto vie, že napríklad oregáno, ktoré vnímame hlavne ako stredomorské, sa v sedemnástom storočí sadilo a pestovalo v „turčianskych záhradkách“, dokonca sa aj vyvážalo do zahraničia. Ďalšie potraviny patriace do skupiny silných afrodiziák sú napríklad orechy, med, ale aj zemiaky, víno, zeler, cvikla, mrkva, horčica, zázvor, klinček, paprika, kardamón či čokoláda pre slasť z jej chuti. Niektoré obsahujú alkaloidy, ktoré pôsobia dráždivo na pohlavné orgány. Osobité miesto patrí muškátovému orechu, olejom z neho sa v stredoveku potieral penis, alebo sa pridával do vína. Veľmi príjemným spôsobom na zlepšenie pocitov pri sexuálnom styku je vanilková tinktúra. Pikantné čili stimuluje centrálnu nervovú sústavu a zrýchľuje pulz.  Povesť najzmyselnejších lahôdok si udržiavajú ustrice, šampanské a jahody so šľahačkou. Kakao spolu s kávou povzbudzuje ducha, zlepšuje náladu a podnecuje chuť na milovanie.

Z histórie sú známe magické „nápoje lásky“ a rituálne obrady bielej a čiernej mágie, ktorých súčasťou boli aj afrodiziaká. Skutočne erotická mágia fungovala, alebo sú to iba povery a mýty?

Nielenže to bola realita, ale v mnohom je to realita aj do dnes. Čudovali by ste sa. K magickému prepojeniu ingrediencií, aj tých afrodiziakálnych, bola nutná  činnosť vedmy, bosorky alebo bohyne, ktorú oslovila napríklad vydajachtivá dievčina. Zastreli sa obloky, dievča sa vyzlieklo donaha a bohyňa rozbila vzadu na jej šiji, alebo vpredu na prsiach surové vajíčko. Potom ho nechala kĺzať po jej nahom tele a dole pri rozkroku ho zachytila do nádoby. Takéto vajce sa zapracovalo do cesta na koláče, alebo do spomínanej praženice a počas rôznych slávností, aby to nebolo nápadné, pokrm dievčina ponúkla všetkým mužom. Ale ten pravý účinok to malo iba na jedného – vyvoleného. Nápoje sa pripravovali pridaním kvapky krvi do alkoholického nápoja a postup bol rovnaký. Záznamy evanjelického farára Jozefa Ľudovíta Holubyho zasa svedčia o existencii svadobných rituálov, keď si nevesta dala pod pazuchy v plátennom vrecúšku soľ. Obsahom vrecúška sa po tancovačke osolila ženíchovi polievka alebo iné jedlo, aby si nevesta takto zabezpečila manželovu vernosť. Princípom erotickej mágie bolo a stále je, aby ingrediencie prišli do kontaktu s nahým telom a jeho intímnymi časťami, alebo aby nápoje a pokrmy obsahovali rôzne súčasti ľudského tela ako krv, vlasy, ochlpenie, pot, dokonca moč. Ale existovali aj bájne afrodiziaká – napríklad prášok z rohu jednorožca, o ktorom dnes vieme, že v skutočnosti neexistoval.

Vaše rozprávanie je nesmierne zaujímavé, nemenej ako tajomná stránka našej histórie. Určite stojí za to dozvedieť sa o nej z vašich publikácií viac. Chystáte sa v budúcnosti pripraviť pre čitateľov ďalšie knižné tituly s podobnou tematikou?

Momentálne mám rozpracovanú historickú tému z čias baroka, ktorá sa prioritne bude venovať tomuto obdobiu, ale môžem prezradiť, že jej súčasťou budú aj recepty jedál pre barok charakteristické. Snáď už tento rok uzrie svetlo sveta.

Slovenský afrodiziakálny recept na vášeň

“Zmiešaj čerstvé listy saturejky, yzop, mätu, listy orecha, bazalku, ľubovník, nastrúhaj koreň lastovičníka. Všetko ponor do dvoch litrov červeného vína alebo do pálenky. Počkaj 14 dní a potom pi 2 -3 týždne nalačno dvakrát denne jedno deci. A ľúbosť bude stáť za to.“ Katarína Nádaská z knihy Afrodiziaká v slovenskej kuchyni, Fortuna Libri 2019.

Katarína Nádaská je slovenská etnologička a spisovateľka. Žije a tvorí v Bratislave.