Každý má svoj vlastný recept na sladký a šťastný život. No známa herečka a moderátorka ich má hneď niekoľko! O jeden recept  z Knihy Napečme si šťastie sa s nami podelila a prezradila nám aj viac o tom, ako to vyzerá u nich v kuchyni a na čom si doma najradšej zamaškrtia. 

TOP 10 

1. Moje najobľúbenejšie jedlo sú francúzske zemiaky. Veľa masla, vajec, slovenská točená, trošku klobásky a smotana. mňam. A kedysi to boli rezne. 

2. V našej špajze máme vždy zásoby múky, ryže, cukor, cestoviny, strukoviny, a veľa domácich zaváranín, kompóty, džemy, uhorky, kečup a tak ďalej.Ppravidelne nás zásobuje moja drahá svokra Adelka. 

3. Kuchárska kniha plná inšpirácie? Tých je viac, ale paradoxne, najpoužívanejšie sú moje knižky, pretože v nich sú všetky koláče, ktoré pečiem najčastejšie. Je skvelé mať svoje recepty takto pokope. ale máme veľa kuchárskych kníh, často ich kupujem, inšpiruje ma Nigella Lawson i Zdeněk Pohlreich, ale aj Adka Poláková. 

4. U nás často varí aj manžel a najmä môj syn Jakub, oni ma naučili používať veľa byliniek. Bazalku, rozmarín, petržlen, rukolu atď. Ale najobľúbenejší je koriander. 

5. Milujem vôňu vanilky a vianočného pečenia. Celý byt rozvoniava vanilkovými rožkami, keksíkmi, pusinkami, orechovými pajglami a my s mojou dcérou vypekáme a vypekáme. 

6. Naposledy som nevarila, ale piekla Pavlovovej tortu pre moje kamarátky. Mám výborný recept, pečiem ju vždy deň vopred, dávam na ňu veľa, veľa šľahačky a veľa rôzneho ovocia. Zmizne rýchlosťou blesku. 

7. Všetky naše dovolenky a výlety sú spojené s dobrým jedlom. Turecko, Francúzsko, môj milovaný New York, ktorý ma očaril gastronomickou pestrosťou, najlepšiu rybaciu polievku som jedla na Islande, najlepšieho lososa v Nórsku, ale aj skvelé čerstvé plody mora v Chorvátsku. ale asi najviac mi chutí na potulkách po Taliansku. 

8. Posledné jedlo v reštaurácii? Náš kórejský kamarát otvoril malý podnik s kórejskými špecialitami Yum Yum. Neskutočne dobré. 

9. Už tri mesiace mám vďaka Svetu zdravia výživovú poradkyňu Veroniku. Stravujem sa oveľa zdravšie a pravidelnejšie ako predtým. Jem veľa ovocia, zeleniny, dodržiavam pitný režim. A občas
si dám aj tofu. A veľmi často šalát z červenej repy. 

10. Rodinný bestseller na tanieri sú rezance s opekanou zeleninou a kuracím mäsom od môjho muža. A zelenina vo woku s ryžou, ktorú pripravuje môj syn. A ako dezert môj žltý koláč. 

Pavlovovej torta 

Počet porcií: 1 torta 
Príprava: 1,5 hodiny 

Ingrediencie:

  • 6 bielkov

  • 330 g práškového cukru
  • 1 lyžica zemiakového škrobu

  • 1 lyžička jablkového alebo vínneho octu ovocie podľa chuti
  • 500 ml smotany na šľahanie 
  • veľký plech papier na pečenie
  • tortová forma s priemerom 26 cm na obkreslenie 

Postup:

Z bielkov vyšľaháme sneh a po lyžiciach prisypávame cukor. Keď je sneh takmer hotový, pridáme škrob a ocot. Rúru predhrejeme na 150 °c. Na papier na pečenie obkreslíme tortovú formu, kruh vystrihneme a uložíme uprostred plechu. Bielkovú masu lyžicou jemne naukladáme na papier
a uhladíme. Pečieme 1 hodinu 10 minút. Po dopečení necháme v rúre vychladnúť. Vrch torty potrieme vyšľahanou šľahačkou a bohato zdobíme ovocím, najlepšie kyslastým. 

Extra TIP: Upečený korpus prekladáme veľmi opatrne, „pavlovka“ zvyčajne popraská, ale neľakajte sa, je to normálne. 

Katarína Brychtová 

Katarína Brychtová do svojej kuchárky Napečme si šťastie zozbierala rodinné recepty, od svokry Adelky, od kamarátok, ale i známe dezerty. Katka pri pečení používa poctivé suroviny a obľubuje koláče, v ktorých sa nešetrí maslom, vajíčkami či ovocím. Zdravému pečeniu však prišla na chuť aj ona: „Hoci som dlho odolávala, aj ja som napokon trochu podľahla trendu zdravých receptov – teda, zdravších. Jednu kapitolu som vyhradila pre všetkých, ktorí obľubujú menej kalorické koláče alebo hľadajú alternatívy zo zdravotných dôvodov,“ dodáva. Kniha vyšla vo vydavateľstve Fortuna Libri. 

Foto: Shutterstock