Ak máte radi ryby a škandinávske špeciality, máme pre vás skvelý recept priamo od moderátora televíznej šou “Moja mama varí lepšie ako tvoja”. Pripravte si doma lososa na trochu exotický spôsob a uvidíte, že neodoláte.

Príprava: 45 minút + 12 hodín chladenie

Ingrediencie:

  • fileta z lososa
  • 1 kg morskej soli
  • 1 kg cukru
  • dijonská horčica
  • kôpor

Postup: 

Peknú, vysokú filetu lososa, bez kože a kostí zakopeme na jeden deň do soli a cukru, na druhý deň potrieme dijonskou horčicou, naboxujeme na ňu kôpor a je hotovo. Ale poďme od začiatku. Do jednej misky zmiešame 1 kg morskej soli a 1 kg cukru. Do nádoby ako jenské sklo nasypeme 2‐3 cm vrstvu cukru a soli ako výstielku. Položíme na ňu lososa, dosypeme zvyškom zmesi a pochováme lososa. Preto sa jedlo nazýva GRAVALAX – od slova grave, hrob. Odložíme do chladničky. Minimálne na 12 hodín, ideálne 24 hodín. Suché varenie zo soli a cukru nám z lososa vytiahne vodu, fešák trochu stvrdne, ale hlavne podčiarkne sa jeho chuť. Na druhý deň s veľkým očakávaním vykopeme našu kuchársku trofej, očistíme od soli a cukru. Tu sa ich úloha končí. Lososa umyjeme, usušíme a jednu časť potrieme dijonskou horčicou. Krútiac hlavou, že toto nie je možné, nasekáme dve mrte kôpru. Ten päsťou naklepeme do vrstvy horčice. Hotovo! 

Teraz už len filetu narežeme na tenulinké plátky. Podávame na brusketke, krekrovom chlebíku, alebo tie tenké plátky dáme na tanier, kde nás čaká šalát z čakanky, rukoly, prosto šalát. Ten je obohatený o olivový olej, trošku balzamika, skúste hobliny parmezánu, alebo granátové jablko, prípadne vlašské orechy. Táto fileta s horčicou a kôprom to v chladničke vydrží údajne aj týždeň. Ale to sa zatiaľ nikomu nepodarilo dokázať, lebo lososa zjedli za dva dni. A teraz už môže pokojne prísť aj nečakaná návšteva.