Nie je žiadne tajomstvo, že ľudia po celom svete radi jedia dobré jedlá. Gastronomické potešenie si naservírujú za odmenu, pre radosť, alebo jednoducho preto, aby sa nasýtili. A my vás teraz pozývame cestovať. No nie prstom po mape, ale chuťovými pohárikmi naprieč všetkými kontinentmi pekne v pohodlí vášho domova.

Vybrať sedem receptov nám dalo zabrať, ale napokon zvíťazilo sedem pochúťok, ktoré si teraz predstavíme. Na nasledujúcich stránkach na tieto svetové pokrmy naservírujeme aj recepty.

Turecké Manti

Veľmi lahodné a obľúbené turecké jedlo sú Manti, malé pirôžky, alebo ravioly ak chcete, servírované s bielym jogurtom. Sú osviežujúce aj počas letných mesiacov a v rôznych variáciách ich môžete ochutnať v celej Ázii.

Brazílska coxinha

Keď zostaneme pri plnených dobrôtkach, v Brazílii narazíme na skvelé pouličné jedlo Coxinha. Názov znamená v preklade „malé stehienka“. Pôvodne sa totiž vyrábali z kuracích stehien a formovali sa do ich tvaru. Moderná podoba slzičiek vznikla v Sao Paule v 19. storočí. Ale dajme si teraz niečo sladké.

Austrálsky Lamington

Koláč austrálskeho Lorda Lamingtona je opradený rôznorodými historkami o jeho vzniku. Traduje sa, že vznikol ako z “núdze cnosť”, no jedno je isté, Austrálčania ho milujú až tak, že 21. júl stanovili za Národný deň Lamingtonu.

Americký Hot brown

V jednoduchosti je krása. To potvrdzuje aj Hot Brown, pochádzajúci z Louisville v Kentucky. Rýchle a efektné raňajky s morčacím mäskom a slaninkou nenechajú ľahostajným nikoho. Teplá zapekaná bagetka rozvoniavajúca ránom isto vyláka z postele nejedného sedmispáča.

Karibské Sancocho

Naopak, trochu náročnejším receptom je kulinárky poklad Karibiku – Sancocho. Jeho príprava je zdĺhavejšia a náročná na ingrediencie, preto sa táto hviezda Dominikánskej republiky servíruje najmä na špeciálne príležitosti. Ale nemusíte sa obávať, môžete si ho zjednodušiť a použiť iba jeden druh mäsa, hovädzie. Ale odvážnym patrí svet, preto odporúčame pustiť sa do tejto DeLuxe verzie so siedmimi druhmi mäsa.

Talianske Rizotto Frutti di mare

Aké obdobie, ako letné je vhodnejšie na stredomorskú kuchyňu a jej špeciality. Talianske rizotá určite netreba obzvlášť predstavovať. Prekvapte svojich blízkych a pripravte na horúci letný večer Frutti di Mare.

Arabský Baba ghanoush

Naše kulinárne cestovanie by sme radi ukončili arabským predkrmom s úžasným názvom „zhýčkaný papa“ alebo „nesmelý ocko“. Baba ghanoush je super zdravý dip, alebo nátierka pripravená z baklažánu a zo sezamu. „Jediná vec, ktorá nezostane skrytá, je láska“, hovorí arabské príslovie. Precestujte s nami svet a objavte nové chute a lásku k jedlu.

Foto: Shutterstock