Káva je každodennou súčasťou života mnohých ľudí a nevedia si bez nej predstaviť svoj deň. Bolo by však na škodu neskúsiť okrem klasického espressa rôzne druhy tohto nápoja, ktorý možno obohatiť rôznymi ingredienciami ako sú likéry, mlieko alebo korenie.

Flat White 

Domovinou tohto nápoja je horúca Austrália. Základom celého nápoja sú dve espresá (tzv. 2 shoty), ktoré sa dolievajú mliekom s penou. Tá bude tvoriť len tenkú vrstvu.

Latte Macchiato

Rozdiel medzi týmto nápojom a cappuccinom je ten, že latte macchiato má objem viac ako 250 ml a navyše je v ňom o dosť menej peny. Nápoj servírujte do vysokých pohárov. Káva sa leje do napeneného mlieka, v ktorom následne zanecháva stopu. 

Cappuccino

Celý nápoj má vrátane použitého espressa asi 150 ml. Niektoré moderné verzie obsahujú len kávu a mliecnu mikropenu. Pokiaľ ide o mlieko, to by nemalo presiahnuť teplotu 65 stupňov Celzia. Správne pripravenou kávou by ste sa teda nemali nikdy popáliť. 

Ochutené kávy

Popularita ochutených káv rastie z roka na rok. Na dno hrnčeka najskôr dáte sladký sirup, a až potom príde na rad samotná káva a mlieko. Najčastejšie sa pridávajú hlavne orechy a vanilka. 

Espreso

Klasické espreso má objem 20 až 30 mililitrov plus penu, ktorej množstvo ovplyvňuje viacero faktorov vrátane odrodového zloženia kávy. Pre väčšie preso (ako je lungo), dolejte do šálky viac horúcej vody. 

Café au lait

Tento nápoj si vychutnávajú na raňajky najmä Francúzi, no teraz môžete aj vy. Pripravuje sa z prekvapkávanej kávy, ktorú si môžete posypať napríklad štipkou muškátového orieška.

Alžírska káva

Klasikou je v tomto prípade nápoj s vaječným koňakom, ktorý doplňuje šľahačka. Povolené však máte experimentovať. Nebojte sa skúsiť pridať napríklad brandy, whisky alebo smotanový likér. 

 

Foto: Shutterstock